فراگیر پیام نور

دوره های مکاتبه ای

دوره های مکاتبه ای

شامل کامل ترین کتاب ها و جزوات کمک درسی و انحصاری هر رشته همراه با بانک سوالات طبقه بندی شده و نمونه سوالات سنوات گذشته با پاسخ تشریحی به انضمام دو مرحله آزمون آزمایشی می باشد.

دوره های آنلاین

دوره ای آنلاین

در این دوره ها ویدئو های آموزشی اساتید برگزیده دانشگاه های سراسری به همراه کتاب و بانک سوالات و دو مرحله آزمون آزمایشی به دانشپذیران ارائه می گردد.

کلاس حضوری

کلاس های حضوری

به منظور تکمیل برنامه ریزی آموزشی و در راستای استفاده بهینه دانشپذیران از خدمات آموزشی کلاس حضوری با بهره گیری از برترین کادر اساتید دانشگاه های تهران به همراه دو مرحله آزمون آزمایشی برگزار می گردد.

معرفی کتب و منابع

معرفی کتب و منابع

با توجه به سراسری بودن امتحانات پیام نور، مرکز آزمون دانشگاه قبل از شروع هر نیمسال تحصیلی، کتب و منابع امتحانی هر درس را در سایت ارائه داده و سوالات امتحانی از همین کتب طراحی می گردد و اساتید دخل و تصرفی در طراحی سوالات و نوع آنها ندارند.

کلاس حضوری و غیر حضوری

کلاس های حضوری و غیر حضوری

کلاس های دانشگاه پیام نور برای دانشجویان به سه طریق حضوری، الکترونیکی و خودخوان ارائه می گردد.حضور در کلاس های ترم اول فراگیر پیام نور الزامی نبوده و متقاضیان می توانند با مطالعه کتب و منابع امتحانی و یا کلاس های الکترونیکی دوره خود را بگذرانند.

مدرک معتبر و رسمی

مدرک معتبر و رسمی

دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی بوده و همانند سایر دانشگاههای سراسری و دولتی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مدرک تحصیلی آن معتبر و قابل ترجمه برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های خارج از کشور می باشد.

پذیرش بدون کنکور

پذیرش بدون کنکور سراسری

فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که متقاضیان دروس ارائه شده در ترم اول مقطع کارشناسی ارشد را گذرانده و بعد از کسب نمرات لازم وارد ترم دوم شده و واحدهای پاس شده ترم اول، شامل واحدهای گذرانده مقطع ارشد محسوب می گردد.

در راستای تحقق اهداف نظام آموزش عالی کشور ، از کلیه داوطلبان واجد شرایط مقطع کارشناسی ارشد دوره های فراگیر پیام نور،برای سال تحصیلی 1399-1400 ودر 186 رشته با ظرفیت محدود ثبت نام به عمل می آید. داوطلبان جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و مدارک لازم می توانند با روابط عمومی به شماره 4564-2842-021 تماس حاصل نمایند.

✅ معرفی دانشگاه پیام نور و طرح ارشد فراگیر پیام نور
دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد که به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی کشور شناخته شده است، این دانشگاه چهارمین دانشگاه در جهان می باشد که نظام آموزشی آن مبتنی بر آموزش باز است. اما منظور از آموزش باز چیست؟ در آموزش باز، نظام آموزشی با استفاده از فناوری های نوین آموزشی و کتاب ها و منابع درسی خودآموز اقدام به آموزش می کند در این روش دانشجویان محور اصلی در فرایند یادگیری می باشند. با این حال با وجود چنین شرایطی دیگر نیازی به حضور دانشجو در کلاس های درس نمی باشد و لزوم آن نسبت به قبل کم شده است.

✅ نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور چگونه می باشد؟
دانشگاه فراگیر پیام نور امکان پذیرش ارشد را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. در این دانشگاه داوطلبان مجاز هستند در رشته مورد نظر خود در ترم اول یک دانشگاه ثبت نام نمایند. اگر حد نصاب های علمی و قبولی را در آزمون سنجش از دروس ترم اول به دست آورند می توانند از حالت دانش پذیری به دانشجوی رسمی تبدیل شوند. از ترم دوم این دانشجو ها می توانند از طریق طرح ارشد فراگیر پیام نور به ادامه تحصیلات خود ادامه دهند.

✅ تفاوت طرح فراگیر و کنکور
یکی از مزایای طرح ارشد فراگیر پیام نور، عدم استرس دانشپذیر از رقابت سنگین کنکور می باشد. هم چنین متقاضیان این دوره بین 3 تا 4 کتاب مرجع را برای آزمون ابتدایی مطالعه می نمایند که در صورت قبولی و پذیرش همان کتب به عنوان واحد های ترم اول دانشگاه مورد قبول واقع شده و وارد ترم دوم تحصیلی می شوند. در مقابل آن کنکور سراسری کارشناسی ارشد قرار دارد که دانشجویان می بایست منابع متعدد دوره ۴ ساله لیسانس را مطالعه نمایند و پس از قبولی وارد ترم اول شده و واحدهای دیگری را بگذرانند..

ردیف شیوه ارائه دروس نیمسال اول تحصیلی کل شهریه نیمسال اول فراگیر پیام نور سایر توضیحات
1 کلاس های حضوری 2,900,000 تومان حداقل مبلغ 1,300,000 تومان جهت ثبت نام اولیه
2 کلاس های الکترونیکی 1,800,000 تومان حداقل مبلغ 900,000 تومان جهت ثبت نام اولیه
3 مطالعه خودخوان 800,000 تومان حداقل مبلغ 500,000 تومان جهت ثبت نام اولیه

جهت ثبت نام در طرح فراگیر پیام نور کافیست فرم پایین سایت (درخواست مشاوره رایگان) را تکمیل نمایید و کارشناسان ما با شما تماس میگیرند همچنین میتوانید به صورت مستقیم با مرکز تخصصی طرح فراگیر پیام نور با شماره ۴۵۶۴-۲۸۴۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

– در صورت ثبت نام و انتخاب شیوه ارائه دروس به صورت غیرحضوری (مطالعه خودخوان) و  پرداخت شهریه، کلیه کتاب ها و منابع درسی نیمسال اول فراگیر پیام نور حداکثر تا یک هفته به آدرس ثبت شده در سامانه ارسال خواهد شد.

– در صورت ثبت نام و انتخاب شیوه ارائه دروس به صورت حضوری و الکترونیکی و پرداخت شهریه پیش ثبت نام، از تاریخ 15 الی 31 شهریور برنامه کلاسی دروس نیمسال اول تحصیلی به متقاضی ارائه می گردد. کلاس ها در روزهای پنجشنبه بعد از ظهر و روزهای جمعه برگزار خواهد شد.

– در صورت انصراف تا قبل از شروع کلاس‌ها، مبلغ واریزی قابل عودت می‌باشد.

توجه. الباقی پرداخت شهریه کلاسی بصورت اقساطی نیز بعد از شروع کلاس‌ها با بازپرداخت دو ماه امکانپذیر می باشد.

1. پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور به این‌صورت است که متقاضی دروس تخصصی نیمسال اول کارشناسی ارشد را می‌تواند به سه شیوه دلخواه (خودخوان، کلاس‌های حضوری و الکترونیکی) انتخاب کرده و بعد از موفقیت در امتحانات، وارد نیمسال تحصیلی دوم شود. (واحدهای درسی گذرانده شده نیمسال اول از کل واحدهای مقطع کارشناسی ارشد کسر می‌گردد.)

2. مدرک تحصیلی ‌کلیه فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام‌نور یکسان بوده و کلماتی مانند فراگیر، بدون‌کنکور، غیرحضوری و الکترونیکی در مدرک قید نمی‌گردد.

3. با توجه به معرفی کتاب‌ها و سراسری بودن امتحانات پایان‌ترم در دانشگاه پیام‌نور، دانشجویان در کلیه استان‌های کشور می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داده و مکان امتحانی خود را دانشگاه پیام‌نور واحد شهر خود انتخاب نمایند. (حضور در کلاس‌های درسی الزامی نیست)

4. ارائه دروس در دانشگاه پیام‌نور به سه شیوه زیر می‌باشد: (شیوه ارائه دروس در مدرک فارغ‌التحصیلی قید نمی‌شود)

خودخوان (غیرحضوری): مطالعه کتاب‌ها و منابع درسی ارائه داده شده دانشگاه در هر نیمسال تحصیلی

الکترونیکی (مجازی): شرکت در کلاس‌های اینترنتی بصورت آنلاین در سراسر کشور

عادی (حضوری): حضور در کلاس‌های درسی و شرکت در امتحانات

5. با توجه به سراسری بودن امتحانات در دانشگاه پیام نور و مشخص بودن کتاب ها و منابع امتحانی برای هر درس، دانشگاه پیام نور این شرایط را برای دانشجویان فراهم کرده است که ساکن هر شهری که باشند بتوانند به صورت خودخوان یا مجازی دروس خود را بگذراند و در نزدیکترین واحد دانشگاهی محل خود در امتحانات شرکت کنند.

مراقب افراد سودجو و غیر مرتبط که مجاز به انجام فعالیت در راستای ثبت نام برای دوره دانش پذیری فراگیر پیام نور نیستند باشید، لیست اسامی موسسات مجاز که زبدگان نیز شامل آن است را با کلیک بر روی این متن در وب سایت وزارت علوم مشاهده نمایید.